ESTE-FYS

Filo Yönetim Sistemi

• Estepe Filo Yönetim Sistemi ; Kendi özmal araçlarını yöneten şirketlerin araç filoları ile ilgili tüm finansal ve operasyonel süreçlerini yönetebileceği bir uygulamadır

• Bakım-onarımdan yakıt giderlerine, şöförlerden km takibine kadar filo araçlarının tüm bilgilerini kontrol eder, kayıp kaçağı önler, dinamik operasyonel süreçlerin içinde kaybolmadan, maliyetleri kontrol edip, kayıp kaçakları önleyerek karlılığı arttırmak üzere tasarlanmıştır.

• Tüm araçların durum bilgilerine ve kullanıcıların yetkilerine göre süreçleri ve işlemleri kontrol altında tutarak, kullanıcıların keyfiyetine yada insiyatifine imkan bırakmadan filonuzu yönetmenize imkan sağlayacak şekilde, sadece filo yönetim üzerine tasarlanmış bir sistemdir.

ENTEGRE ÇÖZÜMLER

PORTAL SİSTEMİ
MOBİL SİSTEM

TEMEL ÖZELLİKLER

Filo Varlık Yönetimi

Özmal ve kiralık filo varlıklarınızı, otomobil, kamyon, ve römorklar ağır iş makinaları, makine, alet ve diğer değişen varlıkları, aksesuar ve üst yapısı ile beraber takip edebilirsiniz.

Servis ve Bakımlar

Araçların periyodik bakımlarını km takibi ile planlayabilir, bakım ve onarımları işçilik ve parça bazında fiyat kıyaslayarak maliyetleri kontrol altına alabilirsiniz.

Zimmet Yönetimi

Tarih, kilometre, şirket, şube, birim ve personel bazında zimmet yönetimi yaparak gerçek filo maliyetlerinizi ve verimliliği ölçekleyebilir, giderlerinizi raporlayabilirsiniz.

Atölye Stok Yönetimi

Kendi atölyenizde bakım, onarım ve hasarları yönetebilir, yedek parça stoklarını ve işçilik maliyetlerini takip edebilirsiniz.
video.

Yakıt Takip

Yakıt giderlerinizi, araç tipi, personel ya da departman bazında takip ederek, yakıt tüketimini ve verimliliği yönetebilirsiniz.

Lastik Yönetimi

Filonuzun lastik satınalma, stoklama, değişim ve kaplama gibi işlemlerini takip edebilir, lastik giderlerinizi ideal seviyede tutabilirsiniz.

Poliçe Yönetimi

Tüm araçlarınızın Trafik, Kasko gibi poliçelerinin gider takibini, yenileme zamanı yönetimlerini yapabilirsiniz. Poliçe bazında zeilleri ve hasar giderlerini raporlayabilirsiniz

Görev Hatırlatmalar

Poliçe, muayene, K ve Src gibi süreli belgelerinizin geçerlilik zamanlarını, atanmış görevleri zamanı gelince otomatik olarak hatırlatan sistem ile gecikmeye ya da cezaya düşmeden filonuzu yönetebilirsiniz.

Ceza ve Hasar Yönetimi

Tüm araçlarınızın trafik cezalarını, hasarlarını yasal süreçler ve belgeleri ile beraber takip edebilirsiniz.

Döküman Yönetimi

Süreli belge, faturalar, kaza yada trafik ceza gibi işlemlerin taranmış belgelerini döküman yönetimi altında takip edebilirsiniz.

Filonuzu yönetebilmek için tek ihtiyacınız olan internet bağlantısı

Şirketinizin özmal ya da kiralık, ticari ve binek araç filosu ile ilgili tüm finansal ve operasyonel süreçlerini yönetebileceği bir bilgisayar programıdır.

Temel Süreçler ;
Araç Ekiman Varlık Yönetimi
Zimmet Tahsis Yönetimi
Yakıt Tüketim Takibi
Poliçe / Hasar Yönetimi
Trafik Ceza Evrak ve Ödemeler
Servis Fatura Gider Takibi
Stok, İşemri Atölye Yönetimi
Lastik Yönetimi
Muayene ve Süreli Belge Takibi
Döküman Yönetimi
Maliyet bazlı raporlamalar

Teknik Özellikler;
Internet üzerinden çalışan bir web uygulamasıdır
ERP, Lojistik ve Araç Takip sistemlerine entegre olabilir
Çoklu Şirket, Şube organizasyon yapısında çalışır. Şirket, Şube ve fonksiyon bazlı yetkilendirme yapılır.

GENEL ÖZELLİKLER

 • Yetkilendirme

  Program üzerindeki her ekranda detaylı yetkilendime yapılabilmektedir.
   

 • Aktivite Takibi

  Hangi kayıt ne zaman kim tarafından oluşturuldu, en son kim ne zaman değiştirdi takip edilebilir.Belli süreçlerde sonlandıran, onaylayan bilgileride ayrıca takip edilmektedir.

 • Döküman Belge Yönetimi

  Program üzerinde müşterilerin vergi levhası, araçların ruhsat fotokopileri, trafik ceza evrakları , hasar resimleri gibi bir çok belgeyi resim formatında saklamanıza , ihtiyaç duyduğunzu anda direk erişerek belgeleri kullanmanıza olanak sağlar.
   

 • Dinamik Form Tasarım

  Sistem içinde kullanılan tüm formlara dinamik olarak rapor ve form bağlanarak, kullanıcı tarafından istenildiği gibi baskı tasarımı ve raporlama yapılabilir.
  Sözleşme teklif gibi süreçlerde kullanılan matbular , şablon olarak tasarlanıp ilgili formlarda kullanılabilir.

 • Dinamik Altyapı Tanımları

  Sistem içinde kullanılan tüm bilgiler dinamik altyapı tanımları ile sağlanmaktadır.
  Örneğin Firma CRM tanımlarında kullanılan firma tipi yada sektör bilgileri dinamiktir, daha önce tanımlanmamış ve kullanılmamış bir sektör var ise kullanıcı tarafından eklenir ve anında kullanılabilir hale gelir.
  Diğer bir örnek, bir aracın teknik ve periyodik bilgileri araç tanımlarında bulunmaktadır, bu araç filoya katıldığı anda bu bilgileri otomatik olarak aktarılmaktadır. Bu sayede bir araca periyodik bakım formu açıldığında hangi bakım yapılıyorsa bu bakımda hangi işçilik ve yedekk parçaların hangi miktar ve fiyatta değiştirileceği sistem tarafından önerilmektedir.

 • İş Görev Takip

  Bu modül, sistem içi mesajlaşma, tarih bazlı yapılacak işler için hatırlatma, onay bekleyen işler için ilgili yetkililere uyarı mesajları gibi bir iç dinamik içermektedir.
  Kullanıcıların birbirine yapılacak işler ile ilgili ileri tarihli hatırlatma kayıtı yada iş-görev kayıtı atması ve bu işlerin tamamlanmasının takibini sağlayan alt sistemdir.
  Bu sistem aynı zamanda program üzerinden takip edilen işlerinde otomatik atamalarını yapar. Örneğin onaylanacak sözleşme için sözleşme imza yetkisi için pazarlama müdürüne “Sözleşme imza “ hatırlatma mesajı atar.
  Atanan görev gerçekleşene kadar hatırlatma devam eder ve mesaj silinemez.

İnternetin olduğu heryerden bilgiye hızlı ve güvenli erişebilirsiniz


İlişkisel veri yapısı ile maliyetlerinizi kontrol altına alabilirsiniz


Uyarı ve hatırlatmalar ile para ve zaman kaybını azaltabilirsiniz


Yakıt tüketimlerini raporlayarak, verimliliği attırabilirsiniz


Gelişmiş raporlar ile maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz